Strona główna / Artykuły z branży / Żabka Polska partnerem strategicznym Centralnego Domu Technologii

Żabka Polska partnerem strategicznym Centralnego Domu Technologii

Będzie wspierać szkolenia związane z technologią

Celem Centralnego Domu Technologii jest interdyscyplinarne kształcenie kompetencji przyszłości oraz promowanie innowacyjnego oraz praktycznego modelu nauczania. Oficjalnie CDT zainaugurowano 26 sierpnia przy udziale premiera Mateusza Morawieckiego.

CFT ma łączyć w sobie zarówno innowacyjne podmioty i społeczności, które pochodzą z różnych grup i aktywnie uczestniczą w obszarze nauki, technologii oraz biznesu. Szkolenia i warsztaty, które będą wspierane przez Żabkę, będą kierowane do szerokiego grona odbiorców – dzieci, młodzież, seniorzy, nauczyciele.

Organizowane zajęcia mają wzbudzać zainteresowania oraz pasję związaną z nowymi technologiami, które można wykorzystywać w codziennym życiu. Ponadto będzie można uzupełnić wiedzę nabytą w tradycyjnych szkołach i pomóc w kreowaniu przyszłości i polskich innowacji oraz gospodarki.

W siedzibie CDT w Warszawie oprócz przestrzeni edukacyjnej znajduje się również centrum biznesowo-konferencyjne i powierzchnia wystawowa, gdzie odbywać się będą wystawy tematyczne dotyczące najnowszych technologii z Polski i ze świata.

Żabka wspiera także m.in. AI Schools & Academy, gdzie wraz z partnerami finansuje nauczanie sztucznej inteligencji w 1500 szkołach i przedszkolach publicznych. Sieć zrealizowała też projekt „Ogarnij Big Data z Żabką” – studenci wrocławskich i poznańskich uczelni przygotowywali innowacyjne rozwiązania z wykorzystaniem Big Data, Machine Learning oraz Sztucznej Inteligencji.

Kategorie: