Strona główna / Artykuły z branży / Żabka Nano w Decathlonie

Żabka Nano w Decathlonie

Pierwsza bezobsługowa Żabka Nano została otwarta w sklepie Decathlon w Piasecznie.

Dzięki nawiązaniu przez obie sieci współpracy, klienci będą mieli większy komfort w robieniu szybkich zakupów i to bez kolejek.

Testowany obecnie koncept różni się od tych autonomicznych placówek Żabki, które były do tej pory otwierane m.in. innowacyjną metodą autoryzacji i płatności za zakupy, dokonywanej dzięki karcie płatniczej. Jest to debiut z nową wersją Żabki Nano w modelu store-in-the-store.

Nowa metoda autoryzacji i płatności za zakupy w Żabka Nano została wdrożona we współpracy z Adyen.

Do placówki wstęp jest możliwy przy wykorzystaniu karty płatniczej co oznacza, że przed wejściem do Żabki Nano klient przykłada ją do terminala i przy pierwszej wizycie podaje numer telefonu, na który otrzyma SMS z potwierdzenia zakupów. Następnie drzwi otworzą automatycznie. Teraz wystarczy, że weźmiemy z półki wybrane produkty i wyjdziemy a zamontowany w Żabce Nano system kamer, który wykorzystuje algorytmy m.in. machine learning, rozpozna zdjęte z półek produkty i naliczy odpowiednią kwotę oraz automatycznie sfinalizuje płatność za pomocą wykorzystanej przy wejściu karty płatniczej. System nie identyfikuje klientów oraz nie zapamiętuje  obrazu, co ma być gwarancją pełnego zachowania prywatności i bezpieczeństwa.

Żabce Nano w Decathlonie posiada asortyment dostosowany do specyfiki lokalizacji i profilu klienta. Znajdziemy tam w sumie ok. 450 produktów, które odpowiadają na potrzeby osób prowadzących zdrowy i aktywny tryb życia. W Żabka Nano są m.in. pożywne i zdrowe przekąski, soki i smoothie, dania gotowe, świeżo mielona kawa z ekspresu. W czasie ograniczeń związanych z pandemią covid-19 w Żabce Nano będzie mogła przebywać jedna osoba.

Z okazji otwarcia pierwszej bezobsługowej Żabki Nano w Decathlonie w Piasecznie obie sieci przygotowały atrakcyjne promocje dla swoich klientów np. świeżo mielona, gorąca kawa z ekspresu czy też roślinny batonik marki własnej Plant Hunter będą dostępne będą w cenie 1 zł. Dodatkowo, do każdych zakupów, klienci otrzymają darmową płynną przekąskę Foodini a pierwszych 200 klientów Żabki Nano otrzyma również karty przedpłacone o wartości 50 zł na zakupy w sklepach Decathlon.
Planowana jest także specjalna akcja marketingowa.

Kategorie: