Strona główna / Artykuły z branży / TXM zamyka sklepy

TXM zamyka sklepy

W tym roku zamknie ich 60

Z powodu braku rentowności 78 z 331 sklepów TXM działających w Polsce zostanie zamkniętych. Na ten rok zaplanowano zamknięcie 60 z nich. W 2018 roku poziom osiąganych przychodów w kwietniu i maju dawał nadzieję na odwrócenie złej passy z roku poprzedniego, ale z upływem czasu sytuacja się zmieniła i od czerwca firma notowała już tylko spadki sprzedaży, które trwały do końca roku mimo, że od akcjonariuszy TXM otrzymało kwotę 31,9 mln zł.

Pod koniec 2018 roku firma podjęła decyzję o zmianie sposobu restrukturyzacji sieci TXM. Podjęte działania to m.in.: zamknięcie nierentownych sklepów w Polsce, wycofanie się z działalności na rynkach zagranicznych – Słowacja i Rumunia, optymalizacja kosztów działalności, zmiana oferty asortymentowej, która jest bardziej dopasowana do potrzeb klientów, przygotowywanie planów zakupowych w oparciu o realne prognozy sprzedaży, optymalizacja alokacji towarów w sieci sklepów.

Na spadek sprzedaży w 2018 roku wpływ miała niekorzystna pogoda na początku roku (luty i marzec) i na końcu roku (wrzesień-listopad), niehandlowe niedziele, spadek wejść klientów do sklepu oraz brak optymalnej oferty produktowej.

Kategorie: