Strona główna / Artykuły z branży / Program Sklepy Wolne Od Futer z kolejną firmą

Program Sklepy Wolne Od Futer z kolejną firmą

Kultowa marka streetwearowa Local Heroes

Polska marka – Local Heroes przystępuje do międzynarodowego programu Fur Free Retailer – Sklepy Wolne Od Futer. Przystąpienie do programu jest zobowiązaniem do projektowania ubrań bez użycia futer zwierzęcych oraz wyrazem poparcia dla etycznej mody.

Marka Local Heroes założona została w 2013 roku i słynie przede wszystkim z t-shirtów oraz bluz z dwuznacznymi sloganami. W projektach marki ubrane chodziły takie gwiazdy jak: Miley Cyrus, Rihanna czy Cara Delevingne.

Firma pod koniec czerwca 2020 roku opublikowała 5-letnie zobowiązanie wobec wdrożenia rozwiązań z zakresu mody zrównoważonej i chce w ten sposób uświadomić swoich klientów w tematyce etycznej konsumpcji.

Program Sklepy Wolne Od Futer aktualnie prowadzony jest w 25 krajach na całym świecie i zrzesza ponad 1000 marek odzieżowych. Głównym celem jest przekonywanie firm odzieżowych do tworzenia mody bez futer zwierzęcych oraz dostarczanie klientom rzetelnych informacji na temat polityki marek w tych kwestiach. Koordynatorem inicjatywny jest koalicja Fur Free Alliance, która zrzesza organizacje zajmujące się ochroną i prawami zwierząt. Natomiast w Polsce od 2013 roku program prowadzony jest przez Stowarzyszenie Otwarte Klatki.

Kategorie: