Plany CCC

Firma chce rozwijać ofertę produktów przyjaznych środowisku

Grupa CCC chce do swojej linii produktowej „Go for Nature” wprowadzać coraz więcej nowych produktów oraz zwiększyć do 80% udział kartonowych opakowań, które nadają się do recyklingu.

Ponadto firma chce również zwiększyć udział skór ekologicznych w produkcji oraz współpracować wyłącznie z dostawcami, którzy podpiszą Kodeks Postępowania CCC. Zawiera on zobowiązanie społeczne i środowiskowe lub takie, których regulacje wewnętrzne są zbieżne z zasadami CCC.

Aktualnie 15% skór, które wykorzystywane są w produkcji pochodzi z certyfikowanych i przyjaznych środowisku garbarni. Posiadają one certyfikat Leather Working Group. Planem firmy CCC jest również uruchomienie w Polsce pilotażowego programu zbiórki i zagospodarowania używanego obuwia. Taka akcja prowadzona była w ubiegłym roku w Szwajcarii i zebrano wówczas 513 ton obuwia.

We wszystkich sklepach stacjonarnych (w kraju i za granicą) oraz w sprzedaży online wycofane zostały torby foliowe. Zastąpiono je torbami papierowymi, które pochodzą z recyklingu.

Natomiast należące do Grupy – eobuwie.pl korzysta z ekologicznych opakowań i pudełek wysyłkowych.

Kategorie: