Strona główna / Artykuły z branży / LPP z nowym magazynem e-commerce

LPP z nowym magazynem e-commerce

Tym razem na Podkarpaciu, pod Rzeszowem.

Kolejne Fulfillment Center spółki LPP powstanie na Podkarpaciu. Budynek został zaprojektowany zgodnie z założeniami certyfikacji BREEAM i ma zostać oddany do użytku w trzecim kwartale 2022 roku.

LPP już na początku listopada 2021 roku podpisało umowę z firmą Panattoni na wynajem powierzchni magazynowej w regionie rzeszowskim. Budowa obiektu ma zostać zakończona we wrześniu 2022 r. i obejmować będzie magazyn o powierzchni 67 000 m2 a także przestrzeń biurową o powierzchni 2 000 m2.

Lokalizacja magazynu nie została wybrana przypadkowo, gdyż wpisuje się ona w strategię rozwoju sieci logistycznej firmy, która umożliwi sprawniejszą obsługę rynków ościennych, tj. Ukraina, Węgry, Czechy, Niemcy, Słowacja, a w momencie dużego zapotrzebowania – częściowo także Polski. O Region rzeszowski to także dogodne położenie przy węźle autostrady A4 Wschód- Zachód oraz bliskość drogi krajowej 19, prowadzącej na Słowację. LPP planuje uruchomienie obiektu w trzecim kwartale 2022 roku.

Dodatkowa powierzchnia magazynowa pozwoli spółce LPP na realizowanie do 100 tys. zamówień dziennie i składowanie ponad 7 mln sztuk asortymentu. W strefie ze specjalnie dostosowanymi systemami informatycznymi mają zostać wprowadzone nowatorskie operacje konsolidacji towaru ze sklepów stacjonarnych i magazynu. Pozwoli to na priorytetowe łączenie produktów pochodzących z salonów, potrzebnych do zrealizowania zamówienia złożonego przez klienta. W zwiększeniu wydajności pomoże również automatyczna linia przenośników w strefie pakowania na powierzchni blisko 5 tys. m2, która połączona z sorterem wysyłkowym, umożliwiającym sortowanie na poszczególne regiony jednocześnie kilku tysięcy paczek na godzinę.

Nowy Fulfillment Center jest projektem o wysokim standardzie i realizowany jest z myślą o komforcie przyszłych użytkowników. Nowy magazyn ma byc przykładem odpowiedzialnego i zrównoważonego podejścia do projektowania. W budynku zostaną bowiem zainstalowane czujniki zmierzchu dla oświetlenia zewnętrznego i systemy inteligentnego zarządzania energią z możliwością zdalnego odczytu. Na oszczędne gospodarowanie zasobami pozwoli m.in. biały montaż i armatura sanitarna wyposażona w tryb zmniejszania zużycia wody. Zaprojektowano  również nasadzenie drzew i krzewów, łąk kwietnych niewymagających koszenia oraz domki dla bezkręgowców, owadów i ptaków, które zapewnią różnorodność ekosystemową przestrzeni wokół obiektu. Dla użytkowników magazynu dostępna będzie stacja ładowania samochodów elektrycznych a także wiaty rowerowe wyposażone w gniazda elektryczne i zestawy naprawcze.

 Fulfillment Center pod Rzeszowem to kolejny krok w kierunku rozwoju sprzedaży wielokanałowej spółki LPP, której całkowita powierzchnia magazynowa po zakończeniu trwających inwestycji wyniesie już ponad 500 tys. m2.

Kategorie: