Strona główna / Artykuły z branży / Bytom i Vistula połączone?

Bytom i Vistula połączone?

Czy budowa dużej grupy modowej dojdzie do skutku?

Zarządy Vistula Group i Bytom podjęły uchwały w sprawie zamiaru połączenia spółek. Planowany sposób połączenia to przeniesienie całego majątku spółki Bytom na spółkę Vistula Group w zamian za akcje spółki Vistula Group. Rynek się przygląda, analitycy podkreślają, że wiele rozmów dotyczących połączeń firm nie doczekało realizacji założonych początkowo celów. Czy wyrażana przez Vistulę chęć działań akwizycyjnych przechyli szalę na wadze? Czas pokaże. A konkretniej: akcjonariusze. Bo to oni podejmą decyzję.

Grupa Vistula

Vistula Group S.A. jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. Jej specjalizacja to projektowanie, produkcja i dystrybucja biżuterii oraz kolekcji mody dla kobiet i mężczyzn. Grupa jest właścicielem marek Vistula, Vistula Red, Wólczanka, Lantier, Vesari, Lambert, Deni Cler, W.Kruk.

Grupa Bytom

Firma Bytom, również notowana na giełdzie  specjalizuje się w tworzeniu i dystrybucji kolekcji formalnej i casualowej mody męskiej. Spółka jest właścicielem marek Bytom (sprzedaż detaliczna) oraz Intermoda (sprzedaż hurtowa).

Kategorie: