Strona główna / Artykuły z branży / 10 000 Paczkomatów InPost w Polsce

10 000 Paczkomatów InPost w Polsce

Maszyna o tym numerze została uruchomiona 6 grudnia

Paczkomat uruchomiony we Wrocławiu w Mikołajki mierzy 10m długości, posiada 19 kolumn, blisko 200 skrytek i jest 239 urządzeniem w tym mieście. W ciągu ostatniego roku liczba Paczkomatów wzrosła o ponad 4000 nowych urządzeń. Ponadto firma rozbudowała 3000 już działających maszyn, a powierzchnia centrów logistycznych i sortowni zwiększyła się o 61%.

Pod koniec listopada 2020 roku InPost wdrożył również nową usługę nadawania przesyłek poprzez aplikację. Paczki nadaje się w Paczkomatach InPost na wskazany adres domowy lub do innego Paczkomatu. Za przesyłkę można zapłacić BLIK-iem, a kolejne opcje płatności tj.: szybkie przelewy, karta płatnicza, Google Pay, Apple Pay pojawią się w aplikacji na początku 2021 roku. Aplikacja InPost Mobile posiada aktualne 5,2 mln aktywnych użytkowników.

Maszyny do odbioru zamówień dostępne są w Polsce przy takich sklepach jak: Lidl, Kaufland, Dino, Delikatesy Centrum oraz w Centrach Handlowych Auchan. Z tym ostatnim InPost podpisał również umowę na dostawę Lodówkomatów i usługę door-to-door. InPost uruchomił także Paczkomaty InDoor, które instalowane są wewnątrz budynków.

Kategorie: