Strona główna / Artykuły z branży / Zobowiązanie LPP względem ochrony środowiska

Zobowiązanie LPP względem ochrony środowiska

To jedna ze strategii rozwoju obrana przez firmę

LPP przystąpiło do globalnej inicjatywy na rzecz gospodarki obiegu zamkniętego związanego z zarządzaniem plastikiem – New Plastics Economy Global Commitment. Jest to międzynarodowe porozumienie, które zainicjowane zostało przez fundację Ellen MacArthur we współpracy z Organizacją Narodów Zjednoczonych (ONZ). Celem porozumienia jest całkowita eliminacja plastikowych odpadów.

Firma LPP zobowiązała się do 2025 roku do korzystania z plastikowych opakowań, które w 100% nadawać będą się do ponownego użycia, poddających się recyklingowi lub kompostowaniu.

LPP podjęło również decyzję o wprowadzeniu zmian we wszystkich salonach w Polsce. Zmiana polegać będzie na zastąpieniu toreb foliowych, płatnymi torbami papierowymi z recyklingu, a część środków uzyskanych ze sprzedaży tych toreb firma przeznaczy na odbudowę kaszubskich lasów, które zniszczone zostały podczas nawałnicy w 2017 roku.

W salonach zagranicznych marek wchodzących w skład LPP klienci będą niebawem korzystali wyłącznie z toreb wykonanych z folii pochodzącej z recyklingu. Ponadto LPP rozpoczął już pracę, aby zmienić system opakowań plastikowych w całym łańcuchu dostaw.

Kategorie: