Strona główna / Artykuły z branży / TXM z lepszym wynikiem sprzedażowym

TXM z lepszym wynikiem sprzedażowym

O ile?

Spółka TXM w 2020 roku poprawiła wynik sprzedażowy o prawie 25 mln zł rdr, wypracowana została dodatnia EBITDA, a co najważniejsze firma utrzymała płynność finansową bez żadnej pomocy ze strony państwa. W ubiegłym 2020 roku obroty osiągnięte przez TXM wyniosły 138,7 mln zł. Jest to mniej o 38% niż  rok wcześniej. Jednocześnie wolumen marży handlowej spadł o 24%, a koszty zredukowano o 35% (w obszarze najmu sieci, biur, magazynu i wynagrodzeń).

Sprzedaż w sklepach detalicznych spadła o 39% (w związku z wprowadzonymi ograniczeniami oraz zmniejszeniem powierzchni sprzedażowej), natomiast obroty w kanale internetowym wzrosły o 36% i wyniosły 7,9 mln zł.

Firma zmieniła również podejście do oferowanego asortymentu tzn. podzielony został on na kategorie liderów, które mają przyciągać Klientów do sklepu i zachęcać do powrotu oraz na kategorie wspierające, których zadaniem jest budowanie koszyka Klienta, który odwiedza sklep. Poprawie poddana została również ekspozycja oraz estetyka sklepów.

W ubiegłym 2020 roku TXM zakończył z sukcesem postępowanie restrukturyzacyjne. W związku z zawarciem układu ponad 70 mln zł zobowiązań uległo konwersji na kapitał, a 15 mln zł zostało warunkowo umorzone. W kwietniu 2021 roku Zarząd TXM złożył wniosek o pomoc o wartości 14,1 mln zł w ramach Tarczy dla Dużych Firm, która realizowana jest przez PFR.

Kategorie: