Strona główna / Artykuły z branży / Sklepy Lidl w Polsce docenione przez IGD

Sklepy Lidl w Polsce docenione przez IGD

5 elementów, które wyróżniają sklepy na rynku polskim

IGD – brytyjska firma zajmująca się badaniami i szkoleniami z branży spożywczej pochwaliła sklepy sieci Lidl w Polsce. Przygotowali również zestawienie 5 elementów, które wywołały w nich pozytywne zaskoczenie i dzięki, którym Lidl Polska wyróżnia się na tle sklepów Lidl w innych krajach.

Pierwszym z nich była szeroka gama produktów marki Lupilu (marka własna), gdzie Polska jest jednym z niewielu rynków, który oferuje pełną gamę marki własnej. Drugim zaskakującym elementem okazało się wykonanie kącików Coffee to go, które pojawiają się coraz częściej w sklepach Lidl. Tego typu działania napędzają tzw. zakupy impulsowe.  

Aplikacja Lidl Plus to kolejny element w zestawieniu przygotowanym przez IGD. W kwietniu 2019 roku Polska jako czwarty kraj uruchomił aplikację mobilną Lidl Plus, którą w ciągu pierwszych dwóch tygodni pobrało ponad pół miliona osób. Celem strategicznym na 2019 rok dla sieci Lidl stała się inwestycja w rozwiązania cyfrowe. W ubiegłym miesiącu sieć uruchomiła również sklep internetowy z ofertą non-food.

Czwartym wyróżniającym elementem sieci Lidl w Polsce jest wprowadzenie pod koniec 2018 roku wegańską linie kosmetyków Cien FOOD FOR SKIN, która w swoim składzie zawiera 90% naturalnych składników. Kosmetyki te są dostępne tylko w Polsce.

Ostatnim elementem są produkty premium KuchaniaLidla.pl, które oferuje własną gamę składników do gotowania. Pod tą samą nazwą funkcjonuje strona internetowa, dzięki, której klienci mogą znaleźć przepisy i inspiracje kulinarne. W sklepach produkty premium oddzielone są od innych.

Kategorie: