Strona główna / Artykuły z branży / Sieć sklepów MR D.I.Y. w Polsce

Sieć sklepów MR D.I.Y. w Polsce

Zaczyna od logistyki.

Malezyjski właściciel sklepów z asortymentem dla domu, MR D.I.Y., planuje wejść na polski rynek. Spółka zamierza otworzyć sklepy w naszym kraju, przygotowując się jednakże od strony logistycznej poprzez najem blisko 5 000m.kw. powierzchni w parku logistycznym Hillwood Zgierz I. W tym miejscu firma będzie tworzyć swoje pierwsze centrum logistyczne w Europie Środkowej.

Firma zarejestrowała już spółkę w Polsce tj. MRDIY POLAND sp. z o.o.  a także zatrudniła dyrektorkę rozwoju biznesu, która przez 10 lat związana była z Pepco tj. Magdalenę Nazarewicz. 

Sieć MR D.I.Y. posiada ponad 3 500 sklepów rozlokowanych w 12 krajach, w tym Malezji, Tajlandii, Brunei, Indonezji, Singapurze, Filipinach, Kambodży, Indiach, Turcji, Hiszpanii, Wietnamie i Bangladeszu. Asortyment sklepów MR D.I.Y. obejmuje ponad 20 000 rodzajów sprzętu, artykułów gospodarstwa domowego i wyposażenia wnętrz, artykułów elektrycznych, papierniczych, sprzętu sportowego i innych artykułów.

Otwarcie centrum logistycznego w Zgierzu jest pierwszym krokiem w strategii ekspansji firmy na rynki Europy Środkowo-Wschodniej.

Kategorie: