Strona główna / Artykuły z branży / Rumuńska sieć debiutuje na polskim rynku

Rumuńska sieć debiutuje na polskim rynku

Pierwsza piekarnia Luca została otwarta w maju.

Pierwszy lokal ma zostac otwarty w Warszawie i bedzie zapowiadał ekspansję tej rumuńskiej marki w Polsce. Sieć planuje otworzyć do końca bieżącego roku jeszcze 8-10 piekarni.

Pierwsza piekarnia Luca została otwarta 21 maja 2024 roku i zlokalizowana jest w Warszawie przy ul. Ludwika Waryńskiego 3A w budynku Polna Corner, przy wyjściu ze stacji metra Politechnika. Lokalizacja ta została wybrana z uwagi m.in. ze wzgledu na dużą liczbę budynków biurowych w okolicy i bliskość kampusu uczelni.

LUCA chce również do końca roku otworzyć 8-10 piekarni, które mają być w centrum Warszawy, oraz w innych miastachi mają znajdować się bezpośrednio na ulicy lub w centrach handlowych.

Polska staje się pierwszym zagranicznym rynkiem, na którym debiutuje ta rumuńska sieć. Oferta piekarni Luca w Polsce obejmować będzie produkty w większości dostepne na rynku rumuńskim m.in. Merdenea LUCA czy LUCA Tradycyjny, czyli 2 bestsellery na rynku rumuńskim, które są zupełnie nieznane Polakom. 

LUCA, czyli sieć piekarni, która powstała w 2010 roku i obecnie pod jej szyldem działa ok. 150 własnych punktów sprzedaży.

Kategorie: