Strona główna / Artykuły z branży / Rozbudowa centrum dystrybucyjnego Biedronki w Wojniczu

Rozbudowa centrum dystrybucyjnego Biedronki w Wojniczu

Decyzja środowiskowa wydana

Biedronka wkrótce ruszy z rozbudową swojego 13-letniego centrum dystrybucyjnego zlokalizowanego w Wojniczu. Prace budowlane obejmą halę magazynową, pomieszczenia techniczne oraz część biurowo-socjalną. Magazyn rozbudowany zostanie o segment chłodniczy, a pomieszczenia techniczne o magazyny wózków widłowych i serwis wózków sklepowych. Ponadto prace obejmą również budowę parkingu.

W rozbudowie centrum zastosowane zostaną nowe technologie, które dbają o środowisko naturalne. Niektóre magazyny Biedronki używają już inteligentnego oświetlenia LED czy urządzeń chłodniczych zasilanych CO2. Centrum dystrybucyjne w Wojniczu otwarte zostało w 2006 roku, a jego powierzchnia wynosi 23 tys. m2. Początkowo magazyn zaopatrywał ponad 150 sklepów w południowo-wschodniej Polsce. Po przeprowadzonej rozbudowie jego zasięg znacznie się powiększy.

Sieć powiększa również centrum dystrybucyjne w Modlnicy, gdzie w październiku 2018 roku podpisała umowę ze spółką Anna Bud na roboty budowlane. Centrum otwarte zostało w lutym 2014.

Aktualnie Biedronka posiada 16 centrów dystrybucyjnych.

Kategorie: