Strona główna / Artykuły z branży / Rekordowe zyski Esotiq & Henderson

Rekordowe zyski Esotiq & Henderson

Sieć salonów z bielizną może pochwalić się świetnymi wynikami sprzedaży za pierwsze półrocze 2021 roku.

Esotic&Henderson - sieć sklepów oferująca bieliznę - ma za sobą dobre półrocze. Firma informuje, iż osiągnęła rekordowe zyski w pierwszym półroczu 2021 roku - spółka wypracowała 6,7 zł skonsolidowanego zysku netto, zysk operacyjny wyniósł 8,7 mln zł, EBIDTA  16,9 mln zł, a skonsolidowane przychody wzrosły o 21,7% do 94,9 mln zł.

Za sukcesem spółki - jak informuje Prezes Zarządu Adam Skrzypek - stoi praca, którą firma wykonała w ubiegłym roku związana z optymalizacją oraz reorganizacją biznesu, które zostały wymuszone przez koronawirusa oraz lockdowny. Firma osiągnęła lepsze wyniki w I półroczu 2021 w porównaniu do roku 2020, mimo że w styczniu bieżącego roku sklepy w galeriach handlowych były zamknięte w związku z kolejnym lockdownem. Utrzymany został również dobry wynik w sprzedaży internetowej przy jednoczesnym zwiększeniu sprzedaży w salonach o ponad 33-38%.

W dalszych planach firma ma na pewno wzmocnienie sprzedaży e-commerce oraz zabezpieczenie i zróżnicowanie łańcucha dostaw a także optymalizację wielkości zamówień i zapasów towaru.

Obecnie firma posiada 307 salonów stacjonarnych, w tym  243 salony franczyzowe oraz 64 salony własne.

Kategorie: