Strona główna / Artykuły z branży / Primavera poprawia logistykę

Primavera poprawia logistykę

Firma wynajęła powierzchnię magazynową klasy A w Panattoni Park Warsaw North II.

Primavera Parfum, działa w branży kosmetycznej i około-kosmetycznej.

Nowa powierzchnia magazynowa da firmie do swojej dyspozycji ma ponad 5 tys. mkw., które zostały dostosowane do ich indywidualnych potrzeb. 
W 2021 roku spółka wysłała 860 tysięcy paczek. Utrzymanie dotychczasowych wzrostów i podniesienie jakości obsługi klientów wymagało zwiększenia mocy logistycznych.

Obecnie wydajność procesów logistycznych Grupy pozwala na wysyłkę do 25 tysięcy paczek każdego dnia a nowoczesna powierzchnia magazynowa umożliwia składowanie 60 tysięcy referencji, co przekłada się na około 6 milionów  produktów. Jak się szacuje, większe moce logistyczne pozwolą generować Spółce obroty na poziomie co najmniej 700 milionów rocznie. 

Ponadto Spółka od wielu lat ulepsza swoje systemy informatyczne a ostatnio wydano blisko 5 mln zł na nowoczesne rozwiązania IT, dostosowane do potrzeb i modelu biznesowego Primavera Parfum a stała współpraca z firmami SoftwareMill i Scalac doprowadziła do powstania oprogramowania, które ułatwia szybką integrację z każdą platformą, i umożliwia adaptowanie się do nowych sytuacji na zmieniającym się rynku technologii.

Kategorie: