Strona główna / Artykuły z branży / Pandemia weryfikuje na różne sposoby

Pandemia weryfikuje na różne sposoby

Ponad 200 tysięcy złotych od LPP

Dar LPP przeznaczony był dla krakowskich i pomorskich szpitali. Zebrana kwota pochodziła ze sprzedaży kolekcji Eco Aware (Cropp) i Joyful (Reserved) i przeznaczona została na zakup sprzętu i środków ochrony, które niezbędne są do walki z epidemią koronawirusa. Zakupiony sprzęt to m.in.: kardiomonitor, defibrylator, aparat do prowadzenia resuscytacji u chorych z zatrzymaniem krążenia czy urządzenie do dekontaminacji powietrza.

Firma LPP zaczęła już pomagać szpitalom kiedy sytuacja z pandemią dopiero co rozpoczęła się. Wówczas firma przekazała maseczki ochronne, maski, rękawice oraz kombinezony.

W niedługim czasie do małopolskich szpitali trafi również połowa dochodu uzyskanego ze sprzedaży koszulek z limitowanej kolekcji Mohito – „The future is bright” i „Keep going”.

LPP jest właścicielem pięciu marek: Reserved, Mohito, Sinsay, Cropp i House.

Firma swoje kolekcje sprzedaje na 24 rynkach, posiada sieć ponad 1700 salonów sprzedaży oraz sklepy online w 12 krajach Europy. Spółka notowana jest na warszawskiej GPW w ramach indeksu WIG20 oraz należy do indeksu MSCI Poland.

Kategorie: