Strona główna / Artykuły z branży / Nowe rozwiązanie w sieci sklepów Top Market

Nowe rozwiązanie w sieci sklepów Top Market

PGS chce wprowadzić kasy samoobsługowe

Polska Grupa Supermarketów aktualnie jest na etapie końcowym związanym z testowaniem systemu kas samoobsługowych. Do końca tego roku chcą wdrożyć system w nawet 100 sklepach sieci Top Market. Grupa łączy w sobie ponad 600 sklepów, które działają pod trzema markami: Top Market, Delica i Minuta8. Sklepy znajdziemy w województwach tj. małopolskim, lubelskim, łódzkim, podlaskim, śląskim, pomorskim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, mazowieckim i warmińsko-mazurskim.

Najpopularniejszą marką, która skupia ponad 90% placówek PGS to Top Market. Sklepy znajdują się głównie na osiedlach mieszkaniowych oraz w centrach miast. Zazwyczaj powierzchnia takich sklepów wynosi 260m2-280m2.

Marka Delica ma charakter delikatesowy i znajduje się głównie w centrach dużych miast, a Minuta8 to małe punkty zlokalizowane najczęściej na osiedlach mieszkaniowych. Około 70% produktów, które sprzedawane są w sklepach Polskiej Grupy Supermarketów pochodzi od rodzimych wytwórców. Asortyment wszystkich marek pokrywa się w około 90-95%.

Aktualnie sieć Top Market jest na etapie modernizacji wyposażenia sklepów. Pod koniec 2018 roku samoobsługowe kasy pojawiły się w dwóch pierwszych sklepach sieci. Plan jaki obrała sobie sieć to wdrożenie takiego rozwiązania w nawet 100 sklepach do końca 2019 roku. Oprócz innowacji sieć w dalszym ciągu stawiać będzie na rozwój marki własnej oraz wprowadzenie produktów eko i premium.

Kategorie: