Strona główna / Artykuły z branży / Najnowsze centrum dystrybucyjne POLOmarket w Swarożynie

Najnowsze centrum dystrybucyjne POLOmarket w Swarożynie

To jedna z największych inwestycji Grupy w ostatnich latach

Trzecie, najnowsze centrum logistyczne sieci POLOmarket zaopatrzy 150 sklepów i będzie wsparciem dla dotychczasowych obiektów w Kłobucku i Giebni k. Pakości. Ponadto nowa inwestycja przyczyni się do zoptymalizowania siatki logistycznej oraz do wzmocnienia ekspansji sieci w północnej części Polski. Centrum zajęło powierzchnie 30 tys m2 i znajduje się przy węźle Swarożyn Autostrady A1.

Przy powstawaniu obiektu ważnym elementem była dbałość o ekologię, z naciskiem na systemy optymalizujące zużycie energii. Dzięki tym inwestycjom budynek spełnia parametry energetyczne wyższe niż te określone w aktualnie obowiązujących normach. Przykłady zastosowanych systemów: nowoczesny system chłodnictwa zasilany CO2 z odzyskiem ciepła, ściany oraz dach wyposażone zostały w izolację termiczną, oświetlenie oparte zostało o system nowej generacji DALI, zainstalowany został system ładowania baterii trakcyjnych do wózków jezdniowych, a dla potrzeb obsługi floty wybudowana została własna stacja paliw.

Wnętrze centrum logistycznego to przede wszystkim nowoczesne systemy regałowe wysokiego składowania, które rozmieszczone zostały w taki sposób, aby nie tylko zapewnić ergonomię, ale również bezpieczeństwo i higienę pracy.

Kategorie: