Strona główna / Artykuły z branży / Multiskrytka w InPost

Multiskrytka w InPost

Pomoże w rozładowaniu tłoku w paczkomatach

Nowa funkcjonalność w pełnym wymiarze wystartuje w połowie maja, a już teraz opcja ta jest dostępna w wybranych maszynach InPost.

Opcja Multiskrytki pozwala na odbieranie przesyłek do jednego odbiorcy z jednej skrytki, a nie tak jak to było do tej pory z kilku. Przesyłki w Multiskrytce będą identyfikowane po numerze telefonu odbiorcy, a do odbioru zamówień wystarczy tylko jeden kod. Maksymalna ilość paczek jaką można umieścić w Multiskrytce zależy wyłącznie od jej objętości. W przypadku kiedy skrytka nie będzie mogła pomieścić wszystkich paczek to wtedy część z nich zostanie umieszczona w innej skrytce.

Jeśli klient zamówi kilka przesyłek w ramach zamówienia z jednego sklepu w tym samym czasie, to wówczas wszystkie te paczki ulokowane zostaną w jednej skrytce. Oczywiście muszą być również spełnione dwa warunki tj.: sklep w którym zostało złożone zamówienie ma produkty na magazynie i wyśle je w tym samym czasie oraz jeśli kurier InPost będzie miał miejsce w Multiskrytce, aby umieścić tam wszystkie paczki w trakcie jednego podjazdu.

Natomiast jeśli klient zamówi np. 3 przesyłki u różnych sprzedających z odbiorem w Paczkomacie, a dwie z nich przyjdą w tym samym dniu to w takim przypadku dwie z nich ulokowane zostaną w Multiskrytce, zaś trzecia w osobnej skrytce. Kolejna sytuacja w której paczki mogą zostać rozdzielone do innych skrytek to sytuacja kiedy jedna paczka została opłacona, a w drugiej wybrana została opcja „za pobraniem” – wtedy przesyłki będą znajdować się w dwóch różnych skrytkach.

Kategorie: