Strona główna / Artykuły z branży / Megamagazyn LPP na Słowacji

Megamagazyn LPP na Słowacji

Wykorzystany zostanie dla kanału e-commerce

LPP na Słowacji wynajął 25 400m2 powierzchni od PNK Group. Magazyn zlokalizowany jest na terenie PNK Park SEREĎ. W ciągu najbliższych 3 lat wynajmowana powierzchnia może się zwiększyć o kolejne 7300 m2 i ostatecznie wynieść 32 700 m2. W przygotowaniu i  realizacji umowy najmu wzięła udział firma JLL.

Magazyn zostanie wykorzystany jako Fulfillment Center dla kanału e-commerce. Budynek oprócz Słowacji obsługiwał będzie cały region Europy Środkowej – m.in. Czechy, Węgry, Słowenię, Chorwację oraz Bośnie i Hercegowinę. Automatyzacji poddane zostaną procesy magazynowe, które zapewnią większą wydajność i skrócą czas realizacji złożonych zamówień.

Nowy magazyn spełnia szereg kryteriów jakie LPP wyznaczyło m.in. bliskość rynków na których LPP prowadzi swoją działalność, dostępność kadry pracowniczej oraz specyfikacja techniczna budynku, która pozwala na wprowadzenie najnowocześniejszych technologii.

Aktualnie obsługą sprzedaży e-commerce zajmują się Fulfillment Centers w Gdańsku, Strykowie oraz w Moskwie. Łączna powierzchnia przemysłowa to ponad 70 000m2, a już niebawem powierzchnia ta powiększy się o kolejne 22 000m2, gdyż w fazie budowy znajduje się magazyn w Rumunii.

Lokalizacja w której znajduje się magazyn na Słowacji położony jest w pobliżu drogi ekspresowej R1, która zapewnia łatwy i dogodny dojazd do Bratysławy (55km) oraz dobre połączenie z Węgrami, Czechami oraz Austrią.

Kategorie: