Strona główna / Artykuły z branży / Marka Patek Philippe w Polsce

Marka Patek Philippe w Polsce

A ich wyłącznym przedstawicielem W.KRUK

Firma W.KRUK otworzyła drugi butik przy Hotelu Raffles Europejski Warsaw, gdzie zaprezentowana została oferta Patek Philippe. Zegarki tej marki produkowane są w limitowanych seriach i słyną z doskonałej precyzji wykonania.  

Marka Patek Philippe zapoczątkowana została w 1839 roku w Genewie przez Antoniego Patka i Franciszka Czapka (imigranci z Polski) oraz francuskiego inżyniera Adriena Philippe. Ostatecznie od 1845 roku słynną manufakturę współtworzyli Antoni Patek i Adrien Philippe. Już od prawie 100 lat firma należy do rodziny Sternów i zarządzana jest przez czwarte pokolenie właścicieli.

Patek Philippe uważany jest za idealne połączenie tradycji oraz innowacji. Firma ma na swoim koncie wiele rekordów wytwórczych i niepowtarzalnych mechanizmów jak np.: zegarek z mechanizmem Calibre 89, który zaprezentowany został w 1989 roku z okazji 150-lecia manufaktury. Wyprodukowano wówczas tylko 4 egzemplarze tego modelu, który nazywany jest najbardziej skomplikowanym zegarkiem świata, gdyż każdy z nich zawiera 33 mechanizmy i posiada 1728 elementów. Jego wartość szacowana jest na ok. 6 mln dolarów.

Firma W.KRUK obchodzi w tym roku 180-lecie istnienia. Sieć jest przedstawicielem najbardziej cenionych szwajcarskich producentów zegarków, a od 2004 roku jest partnerem marki Rolex. Ponadto w portfolio firmy znaleźć można takie marki jak: Carter, Jaeger-LeCoultre, Chopard, Hublot, Panerai czy Breitling.

Kategorie: