Strona główna / Artykuły z branży / LPP usprawnia procesy logistyczne w słowackim Fulfillment Center

LPP usprawnia procesy logistyczne w słowackim Fulfillment Center

Spółka instaluje nowoczesny pocket sorter.

Nowoczesny pocket sorter z systemem przenośników i posisorterem mają wspomóc proces kompletacji zamówień i zoptymalizować wykorzystanie przestrzeni obiektu. Automatyka magazynowa znacznie przyspieszy obsługę wysyłek e- commerce i wesprze realizację dostaw w trybie " next business day".

LPP wdraża kolejne rozwiązania, które mają służyć zwiększeniu efektywności procesów logistycznych w magazynie na Słowacji. Było to podyktowane dynamicznym wzrostem wolumenu zamówień online w regionie Europy Środkowej. Obiekt na Słowacji odgrywa bowiem istotną rolę w sieci dystrybucji spółki, gdyż zapewnia obsługę klientów sklepów internetowych na Słowacji oraz w Niemczech, Czechach, Chorwacji, na Węgrzech oraz w Słowenii.

Aby usprawnić pracę w słowackim Fulfillment Center, zainstalowano tam wielopoziomowy pocket sorter i system przenośników, które wspomagają proces kompletacji zamówień internetowych. Całość uzupełnia tzw. posisorter tj. sorter wysyłkowy, który automatycznie przydziela skompletowane paczki do odpowiedniego zjazdu stosownie do ich charakterystyki, oraz kraju i firmy kurierskiej, która ma je odebrać. System ten przyspieszy obsługę wysyłek e- commerce i będzie wsparciem przy realizacji dostaw w trybie następnego dnia roboczego, który oferowany jest klientow w Europie Środkowej.

Cała wielopoziomowa instalacja ma długość 3 kilometrów i składaja sie na nią m.in. stacje robocze na których umieszczane są w przegrodach pocket sortera produkty. Następnie maszyna rozdziela asortyment zgodnie z danymi zamówieniami i tak posortowany towar kierowany jest przez system przenośników do stołów pakowych. Potem gotowe do wysyłki paczki trafiaja na sorter wysyłkowy, który automatycznie przydziela je do dedykowanych punktów, z których odbierają je firmy przewozowe. Dzięki temu rozwiązaniu można przygotować ponad 4 000 paczek na godzinę. Zwroty towarów z kolei mogą być automatycznie i szybko przekazane do ponownej wysyłki lub zmagazynowane. Można w ten sposób przechować nawet 25 000 sztuk odzieży.

Działający od lipca 2020 r. Fulfillment Center LPP na Słowacj ma powierzchnię 32 000 mkw. i działa także w modelu cross-dockowym, który łączy operacje dla obsługi sprzedaży internetowej z zaopatrzeniem sieci salonów stacjonarnych w Europie Środkowej.

 

 

 

Kategorie: