Strona główna / Artykuły z branży / Koniec pewnej historii.

Koniec pewnej historii.

Levi Strauss zamyka fabrykę jeansów w Płocku.

Levi Strauss to globalny producent jeansów, który ogłosił swoją decyzję o zaprzestaniu produkcji w swoim zakładzie w Płocku. Po ponad 3 dekadach działalności w tym regionie, firma podjęła decyzję o wygaszeniu produkcji. Ta informacja oznacza koniec pracy dla kilkuset osób zatrudnionych w zakładzie.

Koncern Levi Strauss & Co. ogłosił, że produkcja w zakładzie w Płocku zostanie wygaszona do połowy czerwca 2024 roku. Ta decyzja oznacza utratę pracy dla setek pracowników zatrudnionych w fabryce. Zakład w Płocku został otwarty w 1992 roku i był pierwszą zachodnią inwestycją w tym mieście po upadku komunizmu.

Firma, w wydanym komunikacie, przyznała, że decyzja o zamknięciu płockiego zakładu była rozważana już od pewnego czasu. Ostatecznie decyzje podjeto ze względu na coraz bardziej wymagającą sytuację na rynku pracy i nieustannie rosnące koszty produkcji. Jak możemy przeczytać w komunikacie: "Biorąc pod uwagę szybko zmieniający się krajobraz operacyjny, z wysoką inflacją i stale rosnącymi kosztami energii, firma pracuje nad całym łańcuchem dostaw, aby zapewnić elastyczność, zarządzać kosztami i wspierać długoterminowe cele strategiczne. W tym przypadku oznacza to szukanie bardziej pionowego modelu dla pracy, która była wykonywana w Płocku".

Nie podano jeszcze jaka część pracowników spółki straci pracę. Jak wskazują dane z KRS firma w Polsce zatrudniała 987 pracowników, z czego większość zajmowała się produkcją. W komunikacie spółka potwierdziła, że nie wycofuje się z polskiego rynku i nadal będzie prowadzić w naszym kraju działalność handlową oraz obsługiwać klientów poprzez biuro w Warszawie i sieć 25 sklepów detalicznych na terenie całego kraju.
Levi Strauss & Co. zapowiadała wcześniej, że w 2024 roku planuje otworzyć w kraju kolejne sklepy.

W komunikacie firma podała, że "Zgodnie z wartościami firmy LS&Co. zobowiązuje się do zapewnienia wszechstronnej pomocy odchodzącym współpracownikom, którzy z poświęceniem pracowali w zakładzie działającym tu przez ostatnie 33 lata".

Kategorie: