Strona główna / Artykuły z branży / Już 500 sklepów sieci ABC jest w nowej odsłonie

Już 500 sklepów sieci ABC jest w nowej odsłonie

Otwarcie 500 sklepu w nowym koncepcie odbyło się w grudniu 2021r.

Proces rebrandingu sieci ABC Grupa Eurocash rozpoczęła we wrześniu 2020r. Dzięki temu sklepy zyskały nowoczesny wizerunek i reprezentują wyższe standardy, które dopasowane są do obecnych trendów rynkowych. Proces zmian obejmuje zarówno nowe placówki, jak i remodeling obecnych sklepów.
Niezależny właściciel sklepu jest siłą marki ABC, dlatego też w procesie rebrandingu wspólnie  wypracowana zostaje indywidualna nazwa sklepu, wskazująca na właściciela, miejsce prowadzenia działalności lub na charakterystykę sklepu, tak jak w przypadku 500 sklepu zlokalizowanego w Warszawie, a działającego pod nazwą „Pełna Lodówka”.

Bardziej nowoczesny wizerunek ABC to nowa, spójna komunikacja zewnętrzna i wewnętrzna sklepu, która została zastąpiona przez dotychczasową, stosowaną od ponad 20 lat. 

500. sklep ABC otwarty w grudniu 2021 w Warszawie, zyskał nowy szyld i logo, drzwi wejściowe z czytelną komunikacją a także przejrzyste witryny sklepowe, na których podkreślono indywidualne atuty sklepu. Nowa organizacja przestrzeni wewnątrz sklepu to m.in. nowa lada sprzedażowa, strefa cafe z dużym wyborem produktów na wynos, regał na pieczywo oraz zieleniak, czyli świeże owoce i warzywa. W regałach chłodniczych znajdziemy wędliny i sery na wagę, wyroby garmażeryjne oraz cukiernicze od lokalnych dostawców.
Wszystkie wprowadzone zmiany służyć mają zwiększaniu wygody klienta a także podkreślić siłę marki. Ponadto na pierwszy plan wysuwają właścicieli lokalnych sklepów. Mają również bezpośredni wpływ na wzrost sprzedaży. Nowa odsłona sklepów bardziej skupia się wokół idei promowania lokalnych dostawców i produktów.

ABC to największa organizowana przez Grupę Eurocash ogólnopolska sieć sklepów, które prowadzone są w ramach systemu partnerskiego, obejmującego ponad 9 000 placówek.

 

Kategorie: