Strona główna / Artykuły z branży / Grupa Muszkieterów zadowolona z wyników Intermarché i Bricomarché

Grupa Muszkieterów zadowolona z wyników Intermarché i Bricomarché

Udało się je osiągnąć pomimo presji rynkowej i zakazu handlu

Pierwsze pół roku Grupa Muszkieterów zamknęła z obrotami w wysokości ponad 3,72 mld złotych. Jest to wzrost o prawie 5% w porównaniu z tym samym okresem czasu roku ubiegłego. Obroty Intermarché wraz ze stacjami paliw, które zlokalizowane są przy marketach wyniosły 2,5 mld zł, a Bricomarché osiągnęło prawie 1,23 mld zł.

Grupa Muszkieterów zadowolona jest z wyników, jakie osiągnęło Intermarché i Bricomarché. Pomimo zakazu handlu w wybrane niedziele i presji rynkowej firmom udało się osiągnąć dobre wyniki.

W pierwszym półroczu sieć Intermarché zaprezentowała nową kampanie reklamową. Hasło przewodnie brzmi: „Świeżo, tanio, z optymizmem”. Zgodnie z hasłem sieć chce swoim klientom zapewnić nie tylko świeże produkty, ale również inspiracje, które przyczynią się do odkrywania radości z gotowania zdrowych i smacznych posiłków. Firma zdecydowała się również na działania w strategii cenowej i w polityce asortymentowej.

W ubiegłym półroczu Intermarché wprowadziło nową markę własną – „Z sadów i pól”. W ramach marki oferowanych jest blisko 50 produktów z kategorii owoce i warzywa pochodzące od sprawdzonych dostawców.

Wynik osiągnięty przez sieć Bricomarché jest o ponad 13% wyższy niż wynik osiągnięty za pierwsze półrocze 2018 roku. W pierwszym półroczu firma przeprowadziła relokację sklepu w Kamiennej Górze oraz otworzyła sklep w Mławie. Na drugą połowę roku zaplanowanych zostało ok. 12 nowych otwarć.

W pierwszej połowie roku Bricomarché wprowadziło nowe rozwiązania w zakresie e-commerce tj.: nowa strona internetowa oraz możliwość dokonywania zakupów online. Aktualnie z zakupów w sieci mogą korzystać klienci 30 marketów Bricomarché, a do końca roku sieć chce uruchomić tą opcję we wszystkich sklepach w Polsce. Zmówienia dokonane przez stronę internetową można odebrać na trzy sposoby: dostawa do domu, odbiór w sklepie lub w specjalnych boksach tzw. Bricomatach.

Kategorie: