Strona główna / Artykuły z branży / Fundacja "Maraton Warszawski" wysuwa poważne zarzuty wobec marki 4F

Fundacja "Maraton Warszawski" wysuwa poważne zarzuty wobec marki 4F

i zrywa współprace z polska marką.

Fundacja "Maraton Warszawski" poinformowała w oświadczeniu o zerwaniu współpracy z polską marką odzieżową 4F. Jak napisano:  "Decyzja została podjęta z powodu dostarczenia przez markę 4F oficjalnych koszulek na 32. Bieg Konstytucji 3 Maja, które nie spełniały kluczowego warunku zamówienia, jakim było ich polskie pochodzenie."

Fundacja wskazała, że w trakcie negocjacji marka 4F wielokrotnie zapewniała, iż wszystkie koszulki oferowane uczestnikom biegu odpłatnie są produkowane w Polsce.

Jak napisano w oświadczeniu: "Miało to uzasadnić ich wyższą cenę, ale było też jednym z powodów, dla którego Fundacja 'Maraton Warszawski' zdecydowała się odrzucić oferty innych producentów ubiegających się o ten kontrakt. Polskie święto, polski bieg, polskie koszulki." Jak Fundacja "Maraton Warszawski", wykazała w przeprowadzonej weryfikacji, koszulki dostarczone przez 4F zostały wyprodukowane w Azji i pochodzą od producenta, który specjalizuje się w masowej produkcj.

Jak wskazała Fundacja: "Mimo wielotygodniowych prób skłonienia firmy 4F do naprawienia szkody poprzez dostarczenie biegaczom produktu zgodnego z zamówieniem nie udało nam się doprowadzić do uzyskania jednoznacznej, konkretnej deklaracji ze strony firmy" i "Kierując się elementarnymi zasadami uczciwości i etyki, informujemy, że wszyscy zawodnicy, którzy kupili oficjalne koszulki 32. Biegu Konstytucji 3 Maja, otrzymają pełen zwrot zapłaconej ceny. Zwroty będą dokonywane od 1 sierpnia do 30 września 2024 r." tą samą drogą, którą zostały opłacone."

Fundacja wskazała, że "Przy kolejnych imprezach, 33. Biegu Powstania Warszawskiego oraz 34. Biegu Niepodległości, oficjalne koszulki zostaną wyprodukowane w polskich szwalniach przez naszych sprawdzonych, wieloletnich podwykonawców."

Firma 4F odniosła się do calej sprawy w oświadczeni. Marka potwierdziła w nim, że uczestnicy otrzymali koszulki, które nie spełniały standardów zamówienia z powodu błędu ludzkiego i co za tym idzie były niezgodne z oczekiwaniami organizatora.
Spółka napisała w oświadczeniu: "Przepraszamy Was, Fundację "Maraton Warszawski" oraz "Aktywną Warszawę" za wszelkie niedogodności", "W toku rozmów z Fundacją zaproponowaliśmy, że bezpłatnie dostarczymy Wam nowe koszulki 4F. Ze złożonej deklaracji zamierzamy się wywiązać. Wszystkich, którzy zakupili koszulki 32. Biegu Konstytucji 3 Maja, zapraszamy do kontaktu z naszym zespołem bieg@otcf.pl, w celu ustalenia szczegółów doręczenia. Na Wasze zgłoszenia czekamy do 30 września 2024 roku"  

Kategorie: