Strona główna / Artykuły z branży / Foodex24 już w Polsce

Foodex24 już w Polsce

Ukraiński sklep internetowy rozpoczyna swoją działalność na rynku polskim.

Foodex24 to ukraiński sklep internetowy, który powstał w zaledwie 14 dni. W swojej ofercie ma produkty spożywcze oraz chemię gospodarczą.  

Foodex24 wchodzi na rynek europejski poszerzając tym samym bazę swoich klientów. W Polsce sklep internetowy pojawił się w lipcu 2021 jednocześnie z pierwszym sklepem stacjonarnym. W Bydgoszczy powstał magazyn logistyczny liczący 450 mkw. powierzchni oraz tradycyjny supermarket o powierzchni 170 mkw. Taki hybrydowy model zapewnia większą rentowność projektu.

Foodex24 na polskim rynku funkcjonuje już 3 miesiące a średni koszyk zakupowy klientów wynosi 200 zł, a ze sklepu internetowego korzysta obecnie 4 tys. klientów. Firma planuje dalszy rozwój na polskim rynku i otwarcie kolejnych sklepów stacjonarnych w innych miastach.
Zarówno w sklepie internetowym jak i stacjonarnym dostępne są ukraińskie produkty, popularne u naszego wschodniego sąsiada m.in. słodycze marki Roshen, suszone ryby.

Ukraiński startup powstał wiosną 2020, w szczycie pandemii covid 19. Jego założycielem jest Vladyslav Savchenko. Jego zaletą miała być szybka dostawa zamówień do domu. Obecnie firma obsługuje do 20 tys. klientów dziennie, realizując 300 zamówień. Łączne nakłady na e-sklep przekroczyły 2,8 mln dolarów, a przychody przekraczają 500 tys. dolarów miesięcznie.

Kategorie: