Strona główna / Artykuły z branży / Esotiq & Henderson sprzedaje więcej niż rok temu

Esotiq & Henderson sprzedaje więcej niż rok temu

Ta polska marka przedstawiła wyniki z marca bieżącego roku.

Jak przedstawiono w marcu bieżącego roku skonsolidowane przychody ze sprzedaży wyniosły ok. 20,6 mln zł i były wyższe o 6% od przychodów uzyskanych w marcu ubiegłego roku.

W okresie pierwszych trzech miesięcy bieżącego roku skonsolidowane przychody ze sprzedaży wyniosły ok. 62,8 mln zł, co dało wzrost o ok. 4% w porównaniu do tego samego okresu poprzedniego roku.

Z kolei przychody Grupy Kapitałowej Esotiq & Henderson ze sprzedaży internetowej w marcu tego roku wyniosły ok. 4,2 mln zł i były wyższe o ponad 4% rdr. Z kolei skonsolidowane przychody ze sprzedaży internetowej wyniosły ponad 14 mln zł, co dało wzrost o 9%. w porównaniu do tego samego okresu w 2023 roku.

Szacunkowa marża brutto na sprzedaży Grupy wyniosła ponad 68%, co dało wzrost o blisko 7 p.p. w porównaniu z marżą zrealizowaną w marcu poprzedniego roku.

W ujęciu narastającym skonsolidowana marża ze sprzedaży w okresie styczeń- marzec bierzącego roku wyniosła ok. 66% i według szacunków była wyższa o ponad 3 p.p. w porównaniu z marżą osiągniętą w tym samym okresie 2023 roku.

Na koniec marca 2024 roku powierzchnia handlowa Grupy Kapitałowej wynosiła 17 789 m kw. i była mniejsza o ok. 2% niż w 2023 roku.

Kategorie: