Strona główna / Artykuły z branży / Czy Żabka chce być centrum usług?

Czy Żabka chce być centrum usług?

Kolejne udogodnienie dla klientów eliminuje wpłatomaty.

Nowa usługa wprowadzona przez sieć Żabka pozwoli użytkownikom kart Mastercard wpłacać gotówkę na konto w dowolnym sklepie sieci. Usługa nosi nazwę „Wpłacaj na kartę” i jest pewnego rodzaju alternatywą dla wpłatomatów.

Firma jest otwarta na nowe usługi, które oferowane są w ramach sieci liczącej ponad 6000 sklepów. Sieć nie jest już tylko bankomatem z którego można wypłacać gotówkę, ale dzięki wprowadzeniu nowej usługi również wpłatomatem.

Jeśli klient chce skorzystać z usługi musi poinformować kasjera, że chciałby wpłacić gotówkę na konto. Wówczas sprzedawca odbiera od klienta kwotę jaka ma trafić na konto, przelicza ją i wprowadza w system kasowy. Kolejnym krokiem jest zbliżenie lub włożenie karty bankomatowej do terminala i potwierdzenie transakcji kodem PIN.

Przy pierwszej transakcji w ramach usługi klient musi również podać swoje dane – imię, nazwisko, serię i numer dokumentu tożsamości, datę jego ważności i numer PESEL. Klienci korzystający z wpłatomatu po raz kolejny muszą okazać sprzedawcy dokument tożsamości.

Za transakcje Żabka nie pobiera prowizji, a klient otrzymuje od kasjera potwierdzenie wpłaty. Jednorazowo można wpłacić dowolną kwotę do wysokości 500 zł i tyle wynosi również dzienny limit wpłaty na kartę w sieci Żabka.

Kategorie: