Strona główna / Artykuły z branży / Czy były prezes Allegro zatrzęsie rynkiem?

Czy były prezes Allegro zatrzęsie rynkiem?

merXu, nowa platforma już działa

Przemysław Budkowski, były prezes Allegro, w merXu realizuje pomysł na zrewolucjonizowanie rynku b2b. Na platformie mogą handlować firmy z Polski, Czech, Słowacji, Litwy i Estonii.

Platforma merXu skierowana jest do generalnych wykonawców i podwykonawców z branży budowlanej, deweloperów, firm instalacyjnych, a także producentów, hurtowników i dystrybutorów towarów z kategorii: chemia, budownictwo, elektrotechnika, instalacje, produkty przemysłowe, BHP i narzędzia dla profesjonalistów.

Kto stoi za merXu

Przemysław Budkowski, CEO merXu w latach 2009-2018 pracował w Grupie Allegro. Innymi założycielami merXu są Tomasz Nowak i Sebastian Pietrowski, którzy wcześniej też przez wiele lat pracowali w Allegro. Nowak był dyrektorem operacyjnym segmentu marketplace w regionie CEE, a Pietrowski - engineering directorem i chief architectem. W gronie zarządzających nową platformą są również Piotr Nowjalis - były dyrektor finansowy firmy obuwniczej CCC, Vaclav Liska - założyciel i były CEO czeskiego Aukro, a także Toomas R. Raist - były CEO estońskiego marketplace’u Osta.

W merXu zainwestowały m.in. fundusze Accel i Point Nine Capital.

Jak działa merXu

Korzystanie z merXu jest bezpłatne – dotyczy to rejestracji, jak i przeprowadzania transakcji. Handlujący na merXu dodają katalogi oferowanych produktów, kupujący mogą wyszukiwać produkty po nazwie i numerze identyfikacyjnym (EAN) oraz według określonych parametrów.

Kategorie: