Strona główna / Artykuły z branży / Coffeedesk rośnie w siłę

Coffeedesk rośnie w siłę

Kołobrzeska spółka notuje wzrost przychodów i rozwija koncept butikowych kawiarni.

Coffeedesk to jeden z największych omnichanneli z kawą i akcesoriami w Polsce, który po 3 kwartałach 2021 r. urósł o 34% r/r i odnotował przychód 70 487 mln zł.
2020 r. był dla Coffeedesk rokiem rekordowym i zamknął się wynikiem 78,7 mln zł.

Bieżący rok to kolejne wzrosty. W pierwszych 3 kwartałach 2021 r. firma wygenerowała większy o 17,7 mln zł przychód (+ 34% r/r) niż w tym samym okresie rok temu.
Obecnie ok. 66% wszystkich przychodów stanowi sprzedaż do klientów biznesowych i to w głównej mierze przyczynia się do osiągnięcia dobrych wyników w 2021 r. Segment ten urósł o 39% czyli 13 mln zł w porównaniu do tego samego okresu rok temu. Ponadto w skali 12 miesięcy wzrósł eksport spółki o 39%. Coffeedesk kontunuuje dalszy rozwój zagraniczny m.in. na rynki Czech i Rumunii.

Największa dynamika wzrostu w kanałach sprzedaży została zanotowana przez kawiarnie. Przychody z tego segmentu w ciągu 12 miesięty wzrosły o 86% r/r. Końcem 2020 r. spółka otworzyła trzeci showroom kawowy (w śródmieściu Warszawy), który ma funkcję kawiarni, sklepu i punktu odbioru przesyłek ze sklepu internetowego. Coffeedesk planuje jeszcze otwarcie showroomu w dzielnycy Powiśle w Warszawie. A plan na najbliższe lata to otwarcie butikowych kawiarni z szyldem Coffeedesk w dużych miastach na terenie całej Polski a rozważanym miastem jest Wrocław.

W bieżącym roku wzrosła także sprzedaż e- commerce do klientów indywidualnych (B2C). Przychody z tego tytułu wzrosły o 12% r/r i obecnie stanowią 27%  w strukturze przychodów firmy. Liczka aktywnych klientów indywidualnych w pierwszych trzech kwartałach 2021r. była o 17% większa niż w 2020 r. i wynosi obecnie 52,3 tys osób. O 9% w skali roku wzrosła także liczba zamówień w kanale B2C i o 2% r/r przeciętna wartość koszyka.

Coffeedesk w trzecim kwartale 2021 r. rozpoczął drugą emisję akcji w modelu crowdinvestingu. Rok temu zebrano 2 mln zł. Tym razem spółka chce pozyskać od inwestorów społecznych do 4,4 mln zł, które przeznaczy na rozwój narzędzi e- commerce, otwarcie dwóch kawiarni, zwiększenie asortymentu i wolumenuproduktów. Emisja trwa do połowy grudnia a do tej pory zebrano ponad 1,8 mln zł.

 

Kategorie: