Strona główna / Artykuły z branży / Answear.com z rekordowymi wynikami za IV kwartał 2021

Answear.com z rekordowymi wynikami za IV kwartał 2021

Wzrosty przebiły założenia firmy.

Według wstępnych danych Answear.com wypracował w IV kw. 2021 roku 282 mln zł sprzedaży online, co daje wzrost o 78% rdr. Sprzedaż online w całym 2021 r. wyniosła 721 mln i wzrosła o 67%  w porównaniu do 2020 roku, w którym to zanotowano sprzedaż online w wysokości 433 mln zł.
Według sprawozdawczości MSSF w IV kw. przychody ze sprzedaży wyniosły 256 mln zł notując dynamikę IV kw. 2021 versus IV kw. 2020 na poziomie 75% a w całym 2021 roku spółka wypracowała przychody ze sprzedaży na poziomie 680 mln zł, co daje wzrost o 66% w porównaniu do 2020 roku.

Czwarty kwartał to okres w którym spółka zanotowała rekordowe wyniki sprzedaży z osiągniętą dynamiką rdr. na kwartalnej sprzedaży w wysokości 78% proc., co w połączeniu ze znakomitymi wynikami 3Q 2021 zaowocowało wzrostami drugiego półrocza 2021 na poziomie 76%, czyli znacznie powyżej dynamiki osiągniętej w pierwszym półroczu wynoszącej 53%, i to pomimo wysokiej bazy w roku poprzednim.
Spółka Answear.com w ostatnim kwartale 2021 roku koncentrowała się na rozwijaniu funkcjonalności własnej platformy e-commerce m.in. dodaniu takich ulepszeń jak: wyszukiwanie graficzne umożliwiające odnajdywanie produktów za pomocą zdjęcia czy też wyszukiwarka z autouzupełnianiem o dodatkowe rekomendacje produktów, wspierane sztuczną inteligencją. Spółka wprowadziła także nowe mechanizmy komunikacji promocji, które na przykład w okresie Black Friday przełożyły się na zwiększenie współczynnika konwersji a także kontynuowała proces optymalizacji w obszarze user experience, takie jak np. nowa strona produktu, czy funkcja check-out w aplikacji mobilnej.

Answear.com zwiększył również swoje zdolności magazynowe oraz kontynuował polepszenie i optymalizację zatowarowania, zwiększając szerokość oferty o kolejne marki premium i głębokość zapasu.

Spółka także w 2021 roku rozpoczęła działalność na trzech zagranicznych rynkach, tj. greckim, chorwackim i cypryjskim. W IV kw. odnotowała na nich bardzo dobre wyniki sprzedaży.

Kategorie: