Strona główna / Artykuły z branży / Answear.com notuje wzrosty

Answear.com notuje wzrosty

III kwartał 2021 r. przyniósł Spółce wzrost przychodów ze sprzedaży o 72% proc. rdr.

Answear.com wypracował 154,8 mln zł. przychodów ze sprzedaży w III kwartale 2021 r. Daje to najlepszy wynik w historii działalności firmy. Przychody z 9 miesięcy tego roku wyniosły 424,3 mln zł (wzrost o 61% rdr). Wypracowana od początku roku EBITDA wyniosła ponad 52% rdr do 27,7 mln zł a w samym II kwartale wyniosła 10,1 mln zł. Zysk netto z kolei za 9 miesięcy 2021 r. wyniósł 11,9 mln zł co oznacza wzrost o 172,4% rdr. Obecnie trwa jeszcze IV kwartał i jest to historycznie najlepszy okres dla spółki.

Trzeci kwartał 2021 to kontynuacja wzrostu sprzedaży. Roczna dynamika kwartalnej sprzedaży online, która wyniosła 74% jest efektem zwiększającej się oferty produktowej w segmencie premium i wprowadzeniem marek tj. Aeronautica Militare, Boss, Chiara Ferragni, Marella, Paul&Shark, Superdry, Tiger of Sweden, Victoria Victoria Beckham.

Trzeci kwartał br to pełny okres, w którym uruchomione są aplikacje mobilne na wszystkich rynkach oraz zmigrowane wszystkie wersje sklepów do nowej platformy technologicznej, ktore charakteryzuje się  wysokim user experience, szybszym działaniem i zoptymalizowanym procesem zakupowym, co przekłada się wprost na wyższą wartość zamówienia i konwersję. Rosnące przychody ze sprzedaży oraz poprawa marży pozwoliły zwiększyć budżet marketingowy i realizować kampanie medialne o szerokim zasięgu, które to w połączeniu z efektywnym wykorzystaniem środków przeznaczonych na marketing digitalowy stanowiły wsparcie wzrostów sprzedaży zarówno w III kw. jak i w całym okresie 9 miesięcy 2021 r.  

Answear.com ciągle umacnia swoją pozycję na rynkach zagranicznych. Polski internetowy sklep multibrendowy rozpoczął działalność w Grecji, Chorwacjii na Cyprze i nie zamierza na tym poprzestać, gdyż planuje dalszą ekspansję.

Kategorie: