Strona główna / Artykuły z branży / Allegro z nowym centrum logistycznym

Allegro z nowym centrum logistycznym

Obiekt obsługiwał będzie sprzedających

Allegro buduje pod Warszawą nowe centrum logistyczne, które zajmie się obsługą zamówień realizowanych przez sprzedających korzystających z platformy. Magazyn zajmie powierzchnię 36,5 tys. m2 z czego 35,1 tys m2 zostanie przeznaczone na obsługę zamówień, a niemal 2,8 tys. m2 zajmą biura i przestrzeń wypoczynku. Zatrudnienie w nowym obiekcie znajdzie 1200 pracowników, którzy zajmą się przechowywaniem, pakowaniem i wysyłką towarów.

Aktualnie na platformie marketplace dostępnych jest ponad 66 mln ofert, których czas dostawy to 1-2 dni. W takim czasie firma dostarcza już prawie 80% zamówień, a w nowym 2021 roku firma chce poprawić ten wynik np. poprzez wdrożenie szeregu inicjatyw przyspieszających realizację dostaw. Jedną z takich inicjatyw jest właśnie uruchomienie nowoczesnego centrum logistycznego.

Centrum wyposażone zostanie w rozwiązania z zakresu automatyki, które przyspieszą i obniżą koszty zamówień, a zaawansowane systemy do zarządzania magazynem zapewnią wysoki standard obsługi oraz kontrolę towarów na każdym etapie procesu magazynowego.

Kategorie: