Strona główna / Artykuły z branży / 7 mln zł wsparcia dla firmy Redan

7 mln zł wsparcia dla firmy Redan

Firma otrzymała subwencję z PFR

W ramach transzy z MŚP Spółka GK Redan otrzymała subwencję z Polskiego Funduszu Rozwoju – łącznie 7 mln zł. Firma jednak podała, że ma wątpliwości co do spełnienia statusu średniego przedsiębiorstwa. Dokładnie chodzi o markę TXM SA (aktualnie jest w restrukturyzacji) nad którą firma Redan nie posiada kontroli, ale posiada 58,7% akcji.

Marki wchodzące w skład Grupy Kapitałowej Redan – Redan SA i Top Secret sp. z o.o. pod koniec kwietnia 2020 roku po uruchomieniu programu rządowego (Tarcza Finansowa) wystąpiły z wnioskiem o przyznanie subwencji. Na początku maja spółka otrzymała informację, że zmianom uległa interpretacja zasady przyznawania subwencji w szczególności PFR wskazał, że określając czy przedsiębiorca spełnia warunki uznania go za średniego przedsiębiorcę należy uwzględnić również powiązania w szczególności kapitałowe z innymi przedsiębiorcami.

Redan SA i Top Secret (oceniane samodzielnie) spełniają kryteria średniego przedsiębiorcy. Obie firmy wystąpiły do PFR z wnioskiem o wydanie wiążącej interpretacji warunków jakie należy spełniać, aby otrzymać subwencję. Do momentu uzyskania odpowiedzi, spółki zdecydowały się na razie nie korzystać z uzyskanych środków.

Kategorie: