Strona główna / Artykuły z branży / Sprzedano prawa do marki Vabun

Sprzedano prawa do marki Vabun

ZWZ akcjonariuszy wyraziło zgodę na zbycie.

30 grudnia 2021r. Zarząd spółki Cosma Group S.A. poinformował, iż spółka notarialnie poświadczyła podpis pod umową sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa spółki (ZPC), która obejmuje jej dotychczasową działalność w zakresie produkcji i sprzedaży perfum a także kosmetyków pod marką Vabun. Stroną nabywającą jest MBF Group S.A. z siedzibą w Warszawie.

W skład zorganizowanej części przedsiębiorstwa weszły: prawa własności do nazwy i marki Vabun, prawa własności do strony internetowej oraz domen internetowych, projekty graficzne i wykrojniki opakowań perfum oraz komponenty perfum.

Za zbycie cena wyniosła 383.837,16 zł. a po dokonaniu potrącenia wzajemnych wierzytelności, pozostała do dopłaty kwota 128.077,00 zł i ma ona zostać przelana na konto spółki do 31 marca 2022 r.

W maju 2021roku spółka Vabun podpisała umowę połączenia z Cosma Cannabis, która działa na rynku konopnym i zajmuje się dystrybucją produktów farmaceutycznych, suplementów diety oraz medycznej marihuany. 
Wcześniej w grudniu 2020 roku swoją rezygnację z funkcji prezesa Vabun złożył Radosław Majdan. Spółka przez pandemię wpadła w kłopoty finansowe.

Kategorie: