Strona główna / Artykuły z branży / QUIOSQUE wziął udział w proteście przedstawicieli ZPPHiU

QUIOSQUE wziął udział w proteście przedstawicieli ZPPHiU

Czego dokładnie protest dotyczył?

Firmy handlowe i usługowe zrzeszone w Związku Polskich Pracodawców Handlu i Usług postanowiły jednogłośnie zaprotestować wobec obciążania ich przez wynajmujących czynszami nieadekwatnymi do obecnych możliwości finansowych. W proteście zorganizowanym wczoraj w Warszawie, w Galerii Północnej wzięło udział kilkadziesiąt firm z całej Polski, w tym marka odzieżowa QUIOSQUE.

Wskutek pandemii najemcy odnotowujący spadki obrotów na średnim poziomie ok. 50% nie są w stanie zaakceptować czynszów w 100% wysokości ustalanej przed kwarantanną. Apelują do wynajmujących o dostosowanie wysokości opłat proporcjonalnie do obrotów osiąganych w lokalach.

Protest polegał na symbolicznym zamknięciu sklepów i punktów objętych akcją w Galerii Północnej w godzinach: 12.00 - 16.00.

Mimo otwarcia galerii handlowych, Polacy bardzo sceptycznie podchodzą do wizyt i zakupów w takich miejscach. Klienci obawiają się zarażenia koronawirusem, nie mogą też skorzystać z pełnej oferty i atrakcji dostępnych do tej pory.

Po podsumowaniu pierwszego miesiąca działania po rozluźnieniu kwarantanny, wyraźnie widać, że realia sprzed pandemii są odległe i nieosiągalne w obecnych warunkach. Spadki odwiedzalności punktów oraz sprzedaży w stosunku do analogicznego okresu z ubiegłego roku sięgają nawet powyżej 50% (badanie wewnętrzne ZPPHiU).

„Przy tak niskiej skali wejść, nie będziemy w stanie pokryć stawek czynszu wynikających z dotychczasowych umów handlowych. Chcąc przetrwać na rynku i obronić miejsca pracy, musimy jak najszybciej dostosować warunki prowadzenia działalności handlowej do nowej rzeczywistości. W szczególności dotyczy to kosztów najmu.”– mówi Agnieszka Krzywańska Dyrektor Zarządu PBH SA.

Kategorie: