Strona główna / Artykuły z branży / Nowoczesne rozwiązania w drogeriach Rossmann

Nowoczesne rozwiązania w drogeriach Rossmann

Sieć wychodzi naprzeciw potrzebom osób niepełnosprawnych

W sklepach sieci Rossmann m.in. w Warszawie, Białymstoku czy Lublinie zostały wdrożone nowe kasy, które są połączeniem kas tradycyjnych i samoobsługowych. Ponadto dostosowane są do potrzeb osób niepełnosprawnych. Są to pierwsze tego typu kasy na rynku, a za ich rozwiązanie odpowiada firma SelfMaker.

Kasy posiadają ruchomy, 15 calowy ekran, który można obrócić o 180 stopni , dzięki czemu może skorzystać z niego zarówno pracownik drogerii, jak i klient, w przypadku kiedy na stanowisku nie ma kasjera. Wówczas wystarczy obrócić ekran w swoim i kierunku i rozpocząć skanowanie produktów. Ważnym elementem jest również możliwość poruszania ekranu w górę i w dół, dzięki czemu np. osoby poruszające się na wózku inwalidzkim mogą obniżyć ekran do odpowiedniego poziomu. Działa to również w drugą stronę osoby wysokie mogą dostosować ekran do własnych potrzeb. Nowe kasy dzięki zwiększonemu kontrastowi i odpowiedniej czcionce są również łatwiejsze w obsłudze dla osób słabowidzących.

Celem wdrożonych rozwiązań była idea dostępności produktów dla każdego klienta oraz zniesienie barier dla osób z niepełnosprawnościami. Nowe rozwiązanie jest dużym krokiem w branży urządzeń samoobsługowych, gdyż zaawansowana technologia zamknięta została w urządzeniu rozmiarów komputera PC.

Kategorie: