Strona główna / Artykuły z branży / Kto wspiera godziwe warunki w przemyśle tekstylnym

Kto wspiera godziwe warunki w przemyśle tekstylnym

Dynafit ze statusem "Lidera" Fundacji Fair Wear

Marka DYNAFIT, ekspert w dziedzinie górskich sportów wytrzymałościowych, nagrodzona została prestiżowym statusem „Lidera” Fair Wear Foundation (FWF) - niezależnej organizacji non-profit, której celem jest poprawa warunków pracy w przemyśle tekstylno-odzieżowym na całym świecie. Tym samym, marka z siedzibą w niemieckim Ascheim uzyskała najwyższe wyróżnienie trzystopniowej skali i weszła do grona topowych 30% członków najbardziej zaangażowanych w działania Fundacji.

W celu otrzymania statusu „Lidera” marka musi spełnić najwyższe standardy jawności procesu produkcji oraz ściśle współpracować ze swoimi zakładami produkcyjnymi na całym świecie.

Niezależna inicjatywa Fair Wear Foundation zrzesza ponad 80 firm reprezentujących ogółem 120 marek. Grupa Oberalp wraz ze swoimi markami Salewa, DYNAFIT i Wild Country od 2013 roku pozostaje członkiem organizacji, która za cel stawia sobie wyznaczanie międzynarodowych społecznych standardów produkcji oraz ciągłą poprawę warunków pracy w przemyśle tekstylnym. Przystępujący do Fundacji producenci zobowiązują się do wdrażania we wszystkich zakładach produkcyjnych zasad jej rygorystycznego Kodeksu – FWF Code of Labour Practices, który uwzględnia m.in. godziwe wynagrodzenia dla pracowników oraz sprzeciw wobec zatrudnianiu dzieci, przymusowej pracy czy nadgodzin. Przestrzeganie wytycznych monitorowane jest za pomocą regularnych kontroli, których wyniki są następnie udostępniane online do wiadomości publicznej.

Tegoroczną analizę Brand Performance Check DYNAFIT zakończył ze znakomitym wynikiem 80 punktów. Uzyskania statusu Lidera wiąże się ponadto z oddaniem co najmniej 90% produkcji pod kontrolę FWF. Dynafit spełnił te kryteria po raz pierwszy w 2016 roku, a dziś już 93% produkcji tekstyliów marki odbywa się w fabrykach kontrolowanych zgodnie z wytycznymi Fundacji.

DYNAFIT zanotował znaczący postęp w monitorowaniu swojego łańcucha dostaw- mówi Tina Rogers, FWF Case Manager. Firma posiada już szczegółową wiedzę na temat swoich zakładów produkcyjnych, a w sytuacjach problematycznych skutecznie wdrażała proponowane plany działań.

Jesteśmy świadomi spoczywającej na nas ogromnej odpowiedzialności w stosunku do osób wytwarzających nasze produkty. Przez ostatnie lata intensywnie działaliśmy na rzecz poprawy warunków i standardów pracy w naszych zakładach produkcyjnych. – mówi Benedikt Böhm, DYNAFIT General Manager. Status Lidera napawa nas dumą, ale przede wszystkim motywuje do utrzymania tej pozycji i dalszego spełniania wymogów z nią związanych.

Marka DYNAFIT

Ekspert w dziedzinie górskich sportów wytrzymałościowych. Siedzibę ma w niemieckim Ascheim

Kategorie: