Firma ogłosiła wyniki za 2021 rok.
Przychody Grupy wzrosły o 27% w porównaniu z 2020 rokiem do 55,3 miliarda DKK. Sprzedaż konsumencka zwiększyła się o 22% co daje szybki wzrost w porównaniu do pozostałych graczy branży zabawek. Grupa LEGO ponadto odnotowała wzrost udziałów na największych rynkach a także globalnie.
Dwucyfrowy wzrost sprzedaży konsumenckiej notowały wszystkie serie LEGO a do najchętniej wybieranych zestawów LEGO należały: LEGO® City, LEGO® Technic, LEGO® Creator Expert, LEGO® Harry PotterTM and LEGO® Star WarsTM. Ponadto oferta LEGO z 2021 roku została nagrodzona siedmioma nagrodami „Zabawka Roku”, która przyznawana jest przez The Toy Association.
W 2021 roku zysk operacyjny firmy wyniósł 17,0 mld DKK, co daje wzrost o 32% rdr. Zysk netto osiągnął poziom 13,3 mld DKK w porównaniu z 9,9 mld DKK w 2020 roku a wartość wolnych przepływów pieniężnych osiągnęła 12,9 mld DKK.
Grupa LEGO w 2022 roku spodziewa się w długoterminowej perspektywie normalizacji tempa rozwoju do jednocyfrowego, zrównoważonego wzrostu awWpływ na to będzie mieć m.in. dalsza koncentracja na innowacjach produktowych i rozwój na obecnych oraz nowych rynkach.
Grupa LEGO poczyniła znaczące inwestycje w rozbudowę, innowacje oraz transformację cyfrowych kanałów sprzedaży i sklepów stacjonarnych przyniosły korzyści w 2021 roku. Dwucyfrowo wzrosła sprzedaż w cyfrowych kanałach detalicznych własnych i partnerów.
W ciągu roku firma otworzyła, pod marką LEGO 165 nowych sklepów, z czego ponad 90 w Chinach. Łączna liczba sklepów na całym świecie wzrosła do 832 (stan na 31 grudnia 2021). W 2021 roku wprowadzono również nową stacjonarną platformę zakupową, która zostanie wprowadzona do kolejnych sklepów w 2022 roku.
Obecnie Grupa LEGO ma 5 fabryk na trzech kontynentach. W zeszłym roku Grupa ogłosiła również plany dalszej rozbudowy sieci fabryk o nowy projekt o wartości 1 mld USD, zlokalizowany w Wietnamie, który wesprze cele długoterminowego wzrostu Grupy LEGO w regionie Azji i Pacyfiku. Dodatkowo w ciągu najbliższych pięciu lat firma ma zwiększyć moce produkcyjne w istniejących zakładów, tak by zaspokoić bieżący i długoterminowy popyt, zgodnie z oczekiwaniami dotyczącymi wzrostu.