Strona główna / Artykuły z branży / Fuzja Vistuli I Bytomia oddala się

Fuzja Vistuli I Bytomia oddala się

UOKiK skierował postępowanie do drugiego etapu

Etap pierwszy trwa do miesiąca. Natomiast w sprawach w których istnieje prawdopodobieństwo istotnego ograniczenia konkurencji lub wymagających badania rynku, postępowanie może trwać dłużej. Rozpoczęcie drugiego etapu postępowania nie przesądza o rodzaju decyzji, jaka w przyszłości zostanie wydana. Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów może wyrazić zgodę na koncentrację albo jej nie wyrazić.

Na razie UOKiK informuje, że przeprowadzi badanie rynku,  w którym zbierze informacje  m.in. na temat charakterystyki lokalnych rynków sprzedaży detalicznej odzieży męskiej, a także wielkości udziałów Vistuli i Bytomia oraz ich konkurentów. Brak tych informacji i danych uniemożliwia organowi antymonopolowemu dokonanie prawidłowej oceny zgłoszonej koncentracji.

Grupa Vistula

Vistula Group S.A. jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. Jej specjalizacja to projektowanie, produkcja i dystrybucja biżuterii oraz kolekcji mody dla kobiet i mężczyzn. Grupa jest właścicielem marek Vistula, Vistula Red, Wólczanka, Lantier, Vesari, Lambert, Deni Cler, W.Kruk.

Grupa Bytom

Firma Bytom, również notowana na giełdzie  specjalizuje się w tworzeniu i dystrybucji kolekcji formalnej i casualowej mody męskiej. Spółka jest właścicielem marek Bytom (sprzedaż detaliczna) oraz Intermoda (sprzedaż hurtowa).

Kategorie: