Strona główna / Artykuły z branży / Auchan Polska inwestuje w rozwój kas samoobsługowych

Auchan Polska inwestuje w rozwój kas samoobsługowych

Chce mieć ich 1000 do połowy przyszłego roku

Auchan Retail Polska za swój cel do połowy 2021 roku obrał podwojenie liczby kas samoobsługowych w swoich sklepach. Oprócz tego firma w bieżącym 2020 roku chce wprowadzić również automaty na stacjach benzynowych. Aktualnie firma jest na etapie modernizacji stref płatności, aby klienci mogli wybrać najlepszy dla siebie sposób i narzędzie płatności, co przekłada się na poprawę płynności przejścia przez linię kas.

Pierwsze kasy samoobsługowe pojawiły się już 2007 roku w hipermarkecie Auchan w Białymstoku, a więc firma należała do pionierów w zakresie wdrażania takiego rozwiązania w Polsce. Natomiast z biegiem czasu również w kolejnych sieciach pojawiały się kasy samoobsługowe i stawały się coraz nowocześniejsze tzn. akceptowały różne formy płatności czy zajmowały mniej miejsca.

Proces integracji sieci Real, która przejęta została w 2015 roku od Metro Group był dobrym momentem, aby upowszechnić urządzenia samoobsługowe w swoich sklepach. Strategia unifikacji brandu, która obejmowała hipermarkety, supermarkety i sklepy convenience była okazją do wprowadzania urządzeń również w mniejszych formatach.

Aktualnie w placówkach Auchan znajduje się mniej urządzeń samoobsługowych niż w przypadku sieci konkurencyjnych, a plan modernizacji strefy kas ma pozwolić sieci Auchan dorównać do technologicznej czołówki.

Kategorie: