Strona główna / Kariera w retail / Tomasz Waligórski

Tomasz Waligórski

Tomasz Waligórski

CCO sieci SPAR w Polsce

Z dniem 10 września 2020 roku do zespołu zarządzającego dołączył Tomasz Waligórski, który objął stanowisko Dyrektora Handlowego – CCO – Chief Commercial Officer. Odpowiadał będzie za obszary tj.: zakupy, jakość, marketing, marka własna SPAR, zarządzanie asortymentem i cenami oraz e-commerce. Waligórski zostanie również powołany na Członka Zarządu.

W okresie od lipca 2019 do marca 2020 obejmował stanowisko Prezesa w firmie TXM.

Tomasz Waligórski posiada kilkunastoletnie doświadczenie w handlu i sprzedaży detalicznej, które zdobył m.in. we firmach tj.: POLOmarket, Jeronimo Martins Polska czy Grupa Eurocash.

W latach 2018-2019, jako członek zarządu, Wiceprezes ds. Operacyjnych w firmie Grupi Zahara SGPS odpowiedzialny był za logistykę, łańcuch dostaw, dział zakupów i importu oraz za sieć sklepów.

W latach 2016-2018 pełnił funkcję Dyrektora ds. Sieci Detalicznej, a później objął stanowisko Dyrektora ds. Zakupów centralnych w firmie Eurocash. Odpowiadał za zawieranie umów z dostawcami na rynku hurtowym.

Przez ponad 2 lata (2013-2015) był Prezesem zarządu POLOmarket.

Tomasz Waligórski ukończył Advanced Management Program (Insead, Fontainebleau), studiował na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu oraz uzyskał tytuł Executive MBA na Universidade Católica Portugesa.