Strona główna / Kariera w retail / Sławomir Nitek

Sławomir Nitek

Sławomir Nitek

dyrektorem generalnym sieci dyskontów Action w Polsce

Sławomir Nitek objął stanowisko dyrektora generalnego sieć dyskontów Action. Pierwszy sklep sieci Action powstał w 2017 r. W swojej ofercie firma oferuje klientom ponad 6000 produktów w 14 kategoriach w niskich cenach. Action oferuje wiele znanych marek oraz marek własnych. Następnie w ciągu roku zostało otworzonych 15 sklepów w Polsce, obecnie jest ich 25. Firma jest w trakcie realizacji dużej inwestycji - centrum dystrybucji, które powstaje w miejscowości Osła, w gminie Gromadka. Będzie to ósmy tego typu obiekt Action w Europie. Nowe centrum dystrybucji, którego otwarcie planowane jest na 2019 r. pomoże w zaopatrzeniu sklepów w południowo-zachodniej części Polski oraz we wschodnich Niemczech. Z czasem działania centrum mają na celu stworzenie kilkaset miejsc pracy. Firma zapowiada dalszą ekspansję na rynku polskim.

Firma Action posiada sieć ponad 1200 sklepów w Holandii, Belgii, Francji, Niemczech, Luksemburgu, Austrii i Polsce. Międzynarodowy dyskont bardzo szybko się rozwija. Action zatrudnia ponad 41 000 osób. W 2017 r. Łączna sprzedaż wyniosła 3,4 mld euro.

Sławomir Nitek od 2003 r. był związany z siecią dyskontów Netto Polska, gdzie pełnił wówczas funkcję dyrektora operacyjnego, zaś wcześniej dyrektora HR.