Strona główna / Kariera w retail / Mikołaj Wezdecki

Mikołaj Wezdecki

Mikołaj Wezdecki

Nowym wiceprezesem w zarządzie LPP

Mikołaj Wezdecki, który do tej pory zajmował stanowisko Dyrektora ds. digitalizacji w LPP, awansował na stanowisko Wiceprezesa Zarządu spółki. Zastapił nan tym stanowisku Jacka Kujawę.  Został również Prezesem polskiego software house – Silky Coders.

Nowy Wizeprezes zarządu związany jest z LPP od czerwca 2022 roku. Na początku swojej kariery w firmie, pełnił funkcję odpowiedzialną za proces cyfryzacji oraz rozwijanie platformy e-commerce marek Reserved oraz Sinsay. W marcu 2023 roku awansował na stanowisko Dyrektora ds. digitalizacji, gdzie jego głównym zadaniem jest opracowywanie strategii rozwoju obszaru e-commerce dla wszystkich marek Grupy LPP, a także tworzenie nowych standardów i współpracy w rozwoju platformy internetowej brandów.

Mikołaj Wezdecki od 2006 roku rozwijał sprzedaż elektroniczną w RTV EURO AGD, w której to budował jeden z największych w Polsce sklepów internetowych produktów z grupy RTV i AGD.

Od 2019 roku zajmując stanowisko członka zarządu i dyrektora odpowiedzialnego za obszar e-commerce w Eobuwie.pl oduruchomił sklep internetowy Modivo.pl, będący obecnie jednym z czołowych graczy w zakresie sprzedaży online w Europie Środkowo-Wschodniej.