Strona główna / Kariera w retail / Adam Manikowski

Adam Manikowski

Adam Manikowski

Dyrektorem Zarządzającym w Żabka Polska

Do tej pory Adam Manikowski pełnił stanowisko Dyrektora Operacyjnego i Członka Zarządu spółki, gdzie odpowiedzialny był za zarządzanie zespołami: logistyki, sprzedaży, ekspansji oraz zespołem technicznym. Na nowym stanowisku Manikowski odpowiadał będzie za całą jednostkę biznesową, w tym za bilans ewentualnych zysków i strat.

Nowy Dyrektor Zarządzający ma wieloletnie doświadczenie w handlu detalicznym, a w szczególności w segmentach dyskontowych i wielkoformatowych. W marcu 2017 roku dołączył do sieci Walmart – największego koncernu handlowego na świecie, gdzie przez ostatnie dwa lata pełnił funkcję Wiceprezesa ds. Marketingu.

Jego wcześniejsze doświadczenie to praca m.in. w Tesco, gdzie zajmował strategiczne stanowiska w działach Marketingu i Operacji w Europie i Chinach. Po stanowisku Chief Operations Officer objął pozycję Prezesa i Dyrektora Zarządzającego Tesco Polska i odpowiadał za podstawową działalność w formatach multi-store i e-commerce.

W latach 2003-2012 związany był z Jeronimo Martins – Biedronka, gdzie finalnie obejmował stanowisko Chief Marketing Officer.

Adam Manikowski uzyskał tytuł Doctor of Business Administration in Retail Studies w Cranfield School of Management w Wielkiej Brytanii. Posiada również tytuł magistra marketingu i zarządzania, który zdobył na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz tytuł magistra finansów osiągnięty na SGH w Warszawie. Dodatkowo Manikowski ukończył studia MBA w ramach programu University off Illinois w Urbana Champaign.