Strona główna / Artykuły z branży / Rekordowe przychody i zyski spółki CDRL

Rekordowe przychody i zyski spółki CDRL

Zapadła decyzja o wypłacie dywidendy

Władze spółki zdecydowały o wypłacie dywidendy za 2018 rok, która wynosi 0,8 zł za akcję. Łączna kwota, którą podzieli się spółka z akcjonariuszami wynosi 4,8 mln zł z wypracowanego zysku netto. Pozostałą część spółka przeznaczy na kapitał zapasowy. Ubiegły rok 2018 to dla CDRL rok rekordowy pod względem wypracowanego zysku netto oraz przychodów. Zeszły rok był również czasem inwestycji, dzięki, której spółka zwiększyła skale swojej działalności, a portfolio zwiększone zostało o kolejne produkty i marki.

Spółka CDRL od momentu kiedy notowana jest na warszawskim parkiecie swoim akcjonariuszom wypłaciła blisko 23 mln złotych. W ubiegłym roku sieć wypracowała 231,6 mln zł przychodów, a zysk netto wyniósł 22,7 mln zł (wzrost o ponad 140%). Na Giełdzie Papierów Wartościowych CDRL zadebiutowało 28 października 2014 roku.

Grupa CDRL jest właścicielem takich marek jak: Coccodrillo, Lemon Explore, Enjoy Baby, Petit Bijou oraz największej sieci supermarketów na Białorusi – Buslik. W portfolio spółki wchodzą również Sale Zabaw Fikołki. Są to sklepy lub cornery z odzieżą marki Coccodrillo. Firma swoją działalność prowadzi w Polsce oraz za granicami kraju. Poza sklepami stacjonarnymi  spółka prowadzi także sklep internetowy dostępny w 5 wersjach językowych.

Asortyment marki to odzież, obuwie, zabawki i akcesoria.

Kategorie: