Strona główna / Artykuły z branży / Piotr i Paweł znalazł inwestora branżowego

Piotr i Paweł znalazł inwestora branżowego

List intencyjny podpisany

Po ponad roku poszukiwań sieć Piotr i Paweł znalazł w końcu inwestora branżowego, a jest nim południowoafrykańska firma Spar Group, która przejmie większościowe udziały sieci delikatesów. W tej sprawie podpisano list intencyjny. Inwestycja wymaga zgody od Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. W ciągu najbliższych tygodni zostanie podpisana wstępna umowa pomiędzy stronami, po czym wniosek trafi do UOKiK.

Piotr i Paweł od jesieni 2017 roku poszukiwał inwestora strategicznego. Początkowo wśród kandydatów do przejęcia wymieniano Carrefour, który przejął niektóre sklepy, Jeronimo Martins, który kupił kilka sklepów oraz firmę Maxima Grupe – właściciela Stokrotki. Po przeprowadzonej w ostatnim roku restrukturyzacji liczba sklepów Piotr i Paweł zmniejszyła się z ok. 150 do 71.

Spar jest największą dobrowolną organizacją handlową na świecie, która zrzesza niezależnych detalistów i hurtowników. Sieć powstała na początku lat 30. XX wieku w Holandii i tam znajduje się jej centrala działająca pod nazwą Spar International. Aktualnie pod szyldem Spar działa ponad 12,5 tysiąca sklepów zlokalizowanych w 40 krajach świata. Spar Group Ltd notowany jest na giełdzie w Johannesburgu.

Kategorie: