Strona główna / Artykuły z branży / Kolekcja kapsułowa na zimę 2020 od Zalando

Kolekcja kapsułowa na zimę 2020 od Zalando

„Małe kroki. Duża zmiana.”

Do współpracy w ramach kolekcji kapsułowej Zalando zaprosiło najbardziej kreatywnych i innowacyjnych przedstawicieli branży modowej. Wynikiem tej współpracy jest kolekcja złożona ze 116 projektów marek pochodzących z Niemiec, Włoch, Wielkiej Brytanii i ze Skandynawii. Marki otrzymały za zadanie stworzenie świadomej kolekcji, która utrzymana zostanie we wspólnej estetyce oraz skupieniu się na materiałach pozyskiwanych w zrównoważony sposób.

Kolekcja zaprojektowana została z myślą o odzieży przejściowej – jesienna paleta kolorów opiera się na naturalnej estetyce, a cała kolekcja pasuje zarówno do cieplejszej, jak i chłodniejszej pogody. Materiały wykorzystane w kolekcji to m.in.: organiczna bawełna, przyjazny środowisku trioctan czy gładki lyocell. Wykorzystanie materiałów z recyklingu zmniejsza negatywny wpływ produkcji odzieży na środowisko naturalne.

Kolekcja kapsułowa w bezpośredni sposób nawiązuje do Strategii Zrównoważonego Rozwoju do.MORE, która ogłoszona została przez Zalando w październiku ubiegłego roku.

Kategorie: